Rezervēt biļeti

KĀRTĪBAS NOTEIKUMI PASAŽIERIEM

Stena Line vēlas, lai uz kuģa klāja visi varētu justies droši un ērti. Tāpēc pasažieriem jāievēro kuģa apkalpes drošības norādījumi, un uz klāja pieejamie kārtības noteikumi. Kuģa apkalpe ir atbildīga par kapteiņa rīkojumu izpildīšanu saistībā ar publisko kārtību un drošību.


1. Pasažierim pēc pieprasījuma ir jāuzrāda derīga uzkāpšanas karte un personu apliecinošs dokuments.
2. Var tikt veikta drošības pārbaude saskaņā ar ES regulu Nr. 725/2004. Pasažiera sadarbošanās atteikuma gadījumā tiks veikti drošības pasākumi, t.sk. iespējama aizturēšana.
3. Pret pasažieriem, kuri ir alkoholisko dzērienu ietekmē, izsaka draudus vai traucē mieru, tiks veikti attiecīgi drošības pasākumi. Tas attiecināms gan uz atiešanas, gan pienākšanas ostu.
4. Kuģa apkalpe var aizturēt un veikt nepieciešamos drošības pasākumus pret pasažieriem, kuri izraisa nekārtības, nekontrolē savu rīcību, apdraud citu drošību un veselību, uzvedas bezatbildīgi vai neadekvāti.
5. Pasažieri personīgi ir atbildīgi attiecīgajās institūcijās noskaidrot par visiem ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem un šādu dokumentu sagādi. Pasažieri ir atbildīgi par nepieciešamo dokumentu derīguma termiņiem, kā arī par galamērķa valstī nepieciešamajiem dokumentiem.
6. Kuģa restorānā atļauts lietot tikai tur iegādāto pārtiku un alkoholu. Kuģa restorānā un bārā nav atļauts ienest citur pirktus dzērienus vai pārtiku, izņemot īpašu diētu ēdienus un pārtiku mazuļiem.
7. Kuģa apkalpe ir tiesīgi konfiscēt alkoholu pasažieriem, kuru uzvedība ir neadekvāta vai traucējoša citiem pasažieriem.
8. Pārvadājot mājdzīvniekus, ir jāizvēlas speciālas kajītes, kuras ir pielāgotas mājdzīvnieku pārvadāšanai. Suņiem ir jābūt uzliktiem uzpurņiem un jāatrodas pavadā. Mājdzīvnieka saimnieka pienākums ir segt visus mājdzīvnieka radītos bojājumus, ieskaitot radītos zaudējumus citiem pasažieriem.
9. Pārbrauciena laikā pasažieri drīkst uzturēties tikai tiem paredzētās zonās. Pārbrauciena laikā pieeja transportlīdzekļu klājam ir liegta.
10. Smēķēšana kajītēs, koplietošanas telpās un uz transportlīdzekļu klāja ir stingri aizliegta. Smēķēšana ir atļauta tam paredzētās vietās uz klāja, kā arī uz ārējā klāja. Šie noteikumi attiecas arī uz elektroniskajām cigaretēm. Par smēķēšanu kajītēs tiek piemērota soda nauda. Aizklāt dūmu detektorus ir aizliegts.
11. Katrs pasažieris personīgi ir atbildīgs lai netiktu traucēts citu pasažieru miers. No plkst. 23:00 kajīšu zonā iestājas miera periods.
12. Stena Line neuzņemas atbildību un neizmaksā kompensācijas par nozaudētu naudu vai vērtslietām.
13. Kajītes inventāru (spilvenus, gultasveļu, krēslus un citi) nav atļauts bojāt vai iznest no kajītēm. Par zādzības mēģinājumiem tiek ziņots policijai.
14. Par ļaunprātīgu signalizācijas darbināšanu, drošības un glābšanas palīglīdzekļu bojāšanu, tiek ziņots policijai.
15. Pasažieriem jāievēro prāmju terminālos un uzņēmuma mājas lapā www.stenaline.com izvietotie vispārējie pārvadāšanas noteikumi.


Saskaņā ar Zviedrijas Jūrniecības kodeksu 15:7, Polijas Jūrniecības kodeksu (53:2 un 68:1), kā arī regulu EC/725/2004, ISPS kodeksu un ES regulu Nr. 725/2004, un Zviedrijas Jūrniecības varas iestāžu publicētajiem saistošajiem rakstiem, pasažieriem ir jāpakļaujas iepriekš uzskaitītajiem kārtības un drošības noteikumiem gan uz klāja, gan prāmju terminālos.